. Вона є критично важливою для макрофінансової стабільності держави, вважають у НБУ.

«Ми переконані, що для збереження макрофінансової стабільності України критично важливим є невідкладна активізація зусиль для продовження співпраці з МВФ», – заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб на брифінгу в Києві в четвер, 12 квітня, повідомляє НВ Бізнес. Він повідомив, що ймовірно, Україна отримає $ 2 млрд від МВФ в третьому кварталі цього року.

«Щодо траншу: ми вважаємо, що це можливо буде в третьому кварталі, на початку третього кварталу. Це більшою мірою технічний розрахунок», – сказав він, додавши, що не має інформації про чергову дату візиту місії МВФ в Україну.

Цей транш розморозить кредитні лінії від інших міжнародних партнерів, і дозволить наростити міжнародні резерви до $ 21,6 млрд на кінець 2018 року. Але в наступні два роки вони скоротяться через великі виплати за держборгом. У разі припинення співпраці з МВФ ці плани будуть поставлені під удар, під сумнівом також виявляться можливості уряду в залученні коштів від інших кредиторів.

Нагадаємо, раніше МВФ озвучив претензії до законопроекту про оподаткування виведеного капіталу і закликав Україну підвищити ціни на газ.