становить 27,50 за один долар. Всього місяць тому національна валюта, навпаки, дешевшала - 8 січня за один долар просили 28 гривень 20 копійок.

На думку економіста Сергія Якубовського, зміцнення гривні в останній тиждень явище тимчасове. В даний час існує значно більше передумов саме до зростання курсу долара і пов'язане це з тим, що 2017 рік Україна закінчила з найгіршими показниками за останні чотири роки. Негативний торговельний баланс склав понад 9 мільярдів доларів. Це, в свою чергу, вплинуло на валютний курс - на початку січня він значно виріс. До того ж, близько 6 мільярдів доларів зовнішнього боргу нашій державі необхідно буде виплатити в поточному році.

«Короткочасне поліпшення ситуації пов'язане з тим, що національний банк різко підняв облікову ставку. Зараз ця базова ставка становить 16%, якщо ставка по кредитах 20-22%, в результаті гривня стала дуже дорогою. Можливості для того щоб використовувати гривню в валютні операції стали дуже обмеженими, тому курс долара трохи впав, а гривні виріс. Ще один з факторів стримування зростання курсу долара - продаж золотовалютного резерву. У грудні-січні продали 200-300 мільйонів доларів золотовалютного резерву на валютному ринку, щоб підтримати курс гривні. До президентських виборів валютні резерви будуть скорочуватися через спроби підтримати курс гривні і після них може статися різка девальвація гривні », - зазначив Сергій Якубовський.