Президент України Петро Порошенко днями схвалить підписаний спікером Верховної Ради закон про бюджет на 2018 рік. Такий прогноз озвучив глава уряду Володимир Гройсман під час засідання Кабінету міністрів.

"Я думаю, що до кінця тижня президент підпише бюджет", - заявив прем'єр-міністр.

Для вступу в силу після підписання президентом закон "Про державний бюджет України на 2018 рік" повинен бути опублікований в офіційній пресі.

Нагадаємо, незважаючи на те, що бюджет був прийнятий ВР у другому читанні в рекордний для України термін, Рада змогла розблокувати його підписання тільки 20 грудня. У цей день парламент розглянув і не схвалив постанову №7000-П про скасування рішення про прийняття в цілому законопроекту "Про Державний бюджет України на 2018 рік". Крім того, Рада не підтримала (проект постанови №7116-П про скасування прийняття закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України".

Як відомо, бюджетом-2018 передбачається, що доходи держави повинні збільшитися в порівнянні з минулим роком на 18%, а витрати на 17%. Також влада обіцяє двічі за рік підвищити соцстандарти. При цьому, якщо економічні показники будуть сприятливими, уряд має намір послідувати пропозицією президента Порошенко і підвищити мінімальну зарплату до 4100 грн.