попри те, що наразі відбувається блокада Донбасу

Про це в інтерв'ю виданню "Інтерфакс-Україна" заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Коментуючи блокування поставнок вугілля з окупованих територій, він пояснив, що 70% потоку вантажів через лінію розмежування проводиться компаніями ДТЕК Ріната Ахметова, що діють в українському юридичному полі. При цьому минулого року ці компанії заплатили 36,1 мільярдів гривень податків, а ця сума становить близько 20% дохідної частини держбюджету.

"А нічого взагалі, що ми закриваємо вугілля зі своєї окупованої території від наших українських громадян, в той час як від РФ продовжуємо спокійно отримувати 10 мільйонів тонн вугілля на рік? Про це ніхто не пам'ятає? А нічого, що ми купуємо у Словенії з реекспорту газ насправді російський? І з перетіканнями електроенергії така ж ситуація", - наголосив Аваков.

  • Нагадаємо, Кабінет міністрів України підтримав постанову про запровадження надзвичайного стану в енергетиці України через блокаду на Донбасі.
  • В результаті блокування руху поїздів на Донбасі Україна не отримала майже 240 тис. тонн енергетичного вугілля, а галузь зазнала 53,5 млн грн збитків.
  • Президент Петро Порошенко зазначив, що через блокаду Донбасу Україна може втратити до $2 млрд, а курс національної валюти похитнеться.
  • Учасники економічної блокади Донбасу заявили, що не мають наміру припиняти свої дії.